Rusko - Moskva - památník Petru I.

Moskva – den druhý – Vrabčí hory

Po krátkém odpočinku a nabrání nových sil v Alexandrovském parku, jsme se vydali k dalším moskevským pamětihodnostem. Naším cílem byl chrám Krista Spasitele, ležící u řeky Moskvy. Už cestou nás provázel památník Petru Velikému. Je to obrovská loď na ostrůvku a na její palubě stojí Petr Veliký s nějakým dokumentem v ruce.

K chrámu jsme došli, ale dovnitř jsme toho dne nevstoupili. Andrej nám vysvětlil, že uvnitř jsou zbožné babičky a ty by se na nás mohly zlobit, kvůli tomu, že máme kalhoty a ne sukně a nemáme hlavu zakrytou šátkem. Do chrámu Krista Spasitele jsme pak šli jiný den, já s mamkou a Tamara vybavené i šátkem a sukní.

Od chrámu jsme šli na metro a jeli až na Vrabčí hory. Když jsme vystoupili a poodešli ze stanice metra, ocitli jsme se v lesoparku. Stály tam různé informační tabule s přehledem živočichů a rostlin, které lze v těch místech spatřit. Bylo tam velmi příjemně, protože stromy bránily sluníčku v tom, aby na nás přímo pálilo tak, jak zářilo a hřálo v centru města. Také vzduch zde byl mnohem čerstvější.

Šli jsme parkem a stále mírně stoupali až jsme se dostali pod prudký kopec, který jsme měli v plánu zdolat. Šplhali jsme cestou-necestou, vedle níž stál skokanský můstek, sjezdovka a lanovka.

Když jsme se ocitli na vrcholu, otevřel se nám krásný výhled na Moskvu. Na plošině, na které jsme stáli, byly různé stánky s jídlem a suvenýry. Také tam přijelo několik svateb na svatební procházku a protože u stánků hrála hudba, tak se svatebčané dali do tance.

Stáli jsme nad Moskvou a ukazovali si, kde je jaká pamětihodnost. Hned pod námi se rozkládal olympijský stadion Lužniki, kousek dál bylo vidět nové moskevské bussines centrum – Moskva-Siti, nepřehlédnutelný byl památník Petru Velikému, jehož výška je 96 metrů, viděli jsme chrám Krista Spasitele i televizní věž Ostankino. Když jsme se dost vynadívali, poodešli jsme ke stánku něco zakousnout a zapít. Pak nás cesta zavedla kousek dál a naproti nám stála budova Lomonosovy (moskevské státní) univerzity.

Jedním z velkých překvapení toho dne bylo, že za námi na Vrabčí hory přijela Iljova maminka se svým přítelem Sašou (právě se vrátila z dovolené od Černého moře). Nás však hlavně potěšilo to, že přijeli autem a vzali mne, mamku a Tamaru s sebou domů, abychom nemuseli jít pěšky a tlouci se zpátky metrem.

Dojeli jsme do bytečku a asi tak hodinu po nás dorazil Andrej s Iljou a Katjou. Maminky (Iljova a Katjina) mezitím nachystaly bohatou hostinu. Společně jsme si popovídali a po troše odpočinku jsme se vydali na další výpravu za moskevskými památkami, na známou ulici Arbat.

Komentáře
1  Proky | E-mail | Web | 24. března 2008 v 13:08 | Reagovat
Jo jo, take me to laka se podivat do techto mist :o)

Zařazeno do štítků Cestování, Rusko a .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>