20071111_berowra_hawkesbury-river_008_prokesovi_com

Po stezkách nad řekou Hawkesbury

V neděli 11.11.2007 jsme se ve třech (já, Karel a Jarda) vydali vlakem do městečka Berowra. Cíl výletu byla jedna z největších řek Austrálie jménem Hawkesbury.

Cesta vlakem z centrálního nádraží v Sydney běžně trvá zhruba jednu hodinu. Nevím to přesně, protože byla právě výluka a místo vlaků jezdily autobusy. Po levé straně zastávky v městečku Berowra vede cesta kde je možné vidět vcelku zajímavou značku s klokanem. Nikdo z nás neodolal se vyfotit a postupně jsme se u ní všichni vystřídali. Pro určení směru cesty jsme použili GPSku. Značení turistických cest v Austrálii nepatří k nej „věcem“. Našinec by byl asi, jako já, trochu zklamán. Mapu jsme chtěli pořídit až na místě, ale nebyla nikde k sehnání.

Necelý kilometr od zastávky byla první cedule ukazující směr prudce dolů do lesa. Napojili jsme se na „The Great North Walk“ stezku. Cesta byla většinou úzká a členitá. Opět jsem si vzal pouze nízké boty. Ach ty moje kotníky, ty bědovaly :o( Příště, na takovéto cesty, už jen v kotníkáčích. Po 3 km je k vidění nádherný pohled na řeku Hawkesbury. Nafotili jsme pár foteček, posvačili a pokračovali po hřebenech nad řekou. Zdejší krajiny je úžasně kopcovitá a porostlá lesy. Proti centru Sydney je to pro mne úplný lék na duši. Nikde žádný shon. Všude kolem to žije klidným životem. Je slyšet papoušky, různé cvrlikání a šustění. Celou dobu co jsme šli jsem už chtěl konečně vidět nějaké zvíře nebo alespoň větší ještěrku. A vida, podařilo se. Cestou zpět jsem se najednou lekl, protože asi dva metry vpravo byl na stromě Varan. On se mě také lekl a mazal po stromě nahoru. Byl přes metr dlouhý a vypadal celkem hrozivě. Ale co vím, tak lidi normálně nežere!

Komentáře
1 VK | E-mail | Web | 18. prosince 2007 v 23:05 | Reagovat
Naprosto skvělý a ještě umocněný holomrazem u nás, to si ještě pamatuješ …nebo ne?

2 Proky | E-mail | Web | 18. prosince 2007 v 23:53 | Reagovat
Diky Viktore :o) A mraz si jeste pamatuji, vsak jsem v Australii teprve dva mesice  Navic mam uz letenku (tam a zpet) na unor 2008. Udelam si v Cecham dva tydny prazdniny…
Pa

Zařazeno do štítků Austrálie, Cestování a , .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>