20080426_loftus_013_prokesovi_com

Royal National Park – Loftus

V sobotu 26. dubna jsem spontánně vyrazil na krátký výlet do Roayl National Parku. Kvůli nové práci si nyní musím kupovat týdenní Pink Travel Pass, se kterým mohu cestovat mnohem dál než s Red Travel Passem. Sluníčko již od rána krásně svítilo, obloha byla blankytně modrá a doma jsem celý den zůstat nechtěl. Navíc jsem měl volno. Proto jsem se koukal do programu Google Earth, kam bych se tak podíval.

Dva výlety do tohoto parku jsem už nedávno podnikl a musím říci, že se mi tam velice líbilo. Víceméně podle fotek v Google Earth jsem se rozhodl pro severní část parku. Touto částí parku také protéká řeka Port Hacking. Jel jsem vlakem ze zastávky Redfern až do zastávky Loftus. Cesta trvala přibližně hodinku. Po příjezdu na zastávku jsem se podle vytištěné mapy snažil zorientovat. Přešel jsem hlavní silnici a šel jsem směrem k parku. Když jsem si byl odskočit, tak jsem si v lese všiml, že začaly růst houby. Nevím, zda také Australané chodí do lesa na houby, ale předpokládám, že se jich alespoň pár najde :o)

Udělal jsem jakési kolečko. Nejdříve jsem šel po cestě zvané Temptation Creek a později jsem se napojil na cestu Loftus Oval. Cestou jsem viděl mnoho malých ještěrek, hub a mravenců. Prošel jsem si Bungoona Path, kde jsou přehledné cedulky s obrázky a popisem, co v těchto místech roste a žije. Na zpáteční cestě jsem šel kolem zarostlého tramvajové nádraží. Nádraží, dřevěná budka i koleje se zdály být již dlouho nepoužívané. Proto jsem se rozhodl, že půjdu po kolejích a tak si trochu zkrátím cestu. Po pár metrech chůze jsem uslyšel zvuky podobné těm jako, když se blíží vlak nebo jako kdyby někdo v dálce řezal na cirkulárce dřevo. No prostě, takové železné zvonění, šustění, …

Přesvědčoval jsem se, že vlak to být určitě nemůže, kde by se tady vzal. Ale zvuk se začal přibližovat a sílit. A za pár okamžiků jsem už uviděl před sebou starý vlak. Sešel jsem z kolejí a viděl jsem, jak vlak profrčel s hrstkou cestujících. Chtěl jsem si ho pořádně vyfotit až pojede zpět. Čekal jsem pár minut, ale vlak stále nikde. Tak jsem šel směrem na vlakové nádraží. U nádraží jsem zjistil, že je zde tramvajové muzeum a v rámci prohlídek se tramvaj s návštevníky alespoň takto trochu projede. Pokud tudy ještě někdy budu projíždět, tak asi tramvajové muzeum navštívím.

Komentáře
1 JR | Web | 4. května 2008 v 13:47 | Reagovat
Teda, koukám, že bez Google Earth už nedáš ani ránu, co? Mně by teda nenapadlo na tom hledat tipy na výlet, ale možná mám jenom zastaralý způsob myšlení, vždycky sáhnu spíš po tištěných průvodcích, ale je fakt, že dneska už to možná není potřeba.
Vypadá to tam pěkně! Stará tramvaj z ničehož nic vynořivší se z džugle…

2 Proky | E-mail | Web | 4. května 2008 v 14:01 | Reagovat
Jo jo, program Google Earth pouzivam velmi casto a tramvaj byla fakt prekvapko

3 Pavel Špelina | E-mail | 5. května 2008 v 13:50 | Reagovat
Zdravím Vás, Roberte !
Tak vidím, že do Austrálie ani nemusím podstupovat tu dalekou cestu. Stačí si kliknout na Váš blog a dovím se třeba, že staré tramvaje nejezdí o výročích jen v Praze, ale i v zarostlé Astrálii. Ale to charakteristické zazvonění pražské tramvaje by mě přecijenom scházelo – a pražský tramvaják ba na Vás i ze značné vzdálenosti jistě zazvonil, narozdíl třeba od brněnského, který by možná u Vás zastavil a hodil řeč o šalinách. A ty Vaše fotky z přírody, to je fantazie. Ten australský brabenec je krásný, ale českému Ferdovi brabencovi nemůže konkurovat.
Hezký den přeje
Pavel Špelina.

4 Proky | E-mail | Web | 5. května 2008 v 14:33 | Reagovat
Jo jo, tady je stale co objevovat.Kazdy vikend se snazim nekam vypravit.Jen mit pak tolik casu a zpracovat ty vsechny ulovene fotky a napsat clanecek

Zařazeno do štítků Austrálie, Cestování a .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>