20080427_blue-mountains_bullaburra_014_prokesovi_com

Blue Mountains – Bullaburra

Po uzdravení se z planých neštovic a nabrání trocha sil jsem s kamarádem Marinem 27. dubna 2008 vyrazil na třetí výlet do Blue Mountains. Tentokrát jsme měli namířeno do městečka Bullaburra, odkud je to asi 3 km do východní části Blue Mountains. Jsou zde nádherné vodopády a skalnaté výběžky, ze kterých jsou úžasné výhledy do údolí či na protější pahorky.

Hned při vstupu na cestu Kings Tableland Track jsme na zemi uviděli malého hada. Nevím, o jakého hada se jednalo, a zda byl jedovatý, ale po vyfotografování jsem ho raději nechal ať se plazí svojí cestou. Teplo mi moc nebylo, měl jsem na sobě jenom triko a vestu. Dost foukal studený vítr. Jsou to přece jenom hory. Výškově kolem tisíce metrů nad mořem. A panečku je to znát. Příště si určitě vezmu bundu.

Chtěli jsme se podívat na Kings Table, ale nakonec jsme skončili na jiné „Table“ (plošině). Značení cest a zajímavostí, jak jsem již několikrát psal, je v Austrálii na slabší úrovni. Podle výhledu jsme si mysleli, že jsme na správném místě. Ale pak po týdnu mi Marian povídal, že se mu to nějak nezdá. Podíval jsem se včera do Google Earth a opravdu. Byli jsme jen kousek, ale tu největší plošinu jsme vážně nenavštívili. Nevadí, tak třeba příště. Pokud budu hovořit sám za sebe, tak do Blue Mountains bych se rád podíval ještě mnohokrát. Sice jsem slyšel různé názory. Například, že je to už potom v okolí velmi podobné. Ale já si to tak úplně nemyslím. Jednak jsou B. M. svojí rozlohou dost rozsáhlé a za druhé je tam stále co objevovat. Například hada jsem tady ještě v přírodě neviděl, až zde a to jsem v Austrálii přes 6 měsíců.

Na plošině jsme si popovídali, nafotili pár fotek a nasvačili se. Potom jsme se kousek cesty vrátili a na prvním rozcestí jsme pokračovali doleva. Cestou jsme uviděli myšku. Moc se nehýbala. Byla nejspíš zkřehlá nebo nemocná. V tom začalo z ničeho nic pršet. Naštěstí nosím stále s sebou malý deštník a tak jsem schoval sebe i Mariana. Byly to spíše přeháňky. Za pár minut už bylo po dešti a jen sem tam se v krátkých intervalech později opakoval. Přišli jsme k velkému vodopádu jménem Wentworth Falls. Jeho výška je 187 m a patří mezi nejvyšší vodopády Austrálie. Dále jsme pokračovali směrem k městečku Wentworth, kde je také vlakové nádraží a bylo to, vzhledem k naší aktuální poloze, na vlak blíže. U nádraží jsem si na cestu koupil muffiny a ve vlaku jsme je pak oba baštili. Ve stejném patře vlaku bylo poměrně rušno. Právě se vraceli nějací žáci z výletu, ale nám to nevadilo. Během pár minut jsem usnuli a probudili jsme se po hodině cesty. V zastávce Strathfield jsme, kvůli výluce, přesedali na autobus. Do centra Sydney jsme přijeli kolem šesté hodiny večer.

Komentáře
1 promi121 | 7. května 2008 v 21:37 | Reagovat
Jako vždy krásné fotky,nevím na které koukat dříve a déle.Ještě,že  se u nás probudilo konečně jaro a všechno kvete.Hned je veseleji.AHOJ M+K

Zařazeno do štítků Austrálie, Cestování a .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>