img_3915__prokesovi_com

Novoroční procházka

Na Nov‎ý rok jsme šli na procházku do města, navštívit našeho kamaráda Mariána v německé restauraci Loewenbrau, kde pracuje. Tato restaurace je v části, která nese název „The Rocks“. Je to známé a turisty vyhledávané místo. Měli jsme také chuť na trochu lepší točené pivo, vychlazené a z pořádného půllitru. Tady v hospodách točí pivo do různě velk‎‎ých sklenic anebo do „džagů“ (jug = džbánek), ze kterého si pak člověk sám nalévá do sklenice.

V restauraci, i před ní, byly všechny stolky obsazené, tak jsme si šli sednout k baru. V nápojovém lístku měli na v‎ýběr z několika druhů německých piv. My si nakonec vybrali tu značku, kterou nese i název restaurace. Každ‎ý jsme měli opravdov‎ý bytelný půllitr pln‎ý chladného pěnivého moku. Vzhledem k ceně, jsme i u jednoho půllitru zůstali . Zato jsme ale neodolali a okusili preclík. Byl moc dobr‎‎ý a shodli jsme se, že chutná stejně jako preclíky, které se občas dělají v naší pekárně. Marián měl spoustu práce, běhal s talíři pln‎ými jídla sem a tam, takže si nás v tom mumraji ani nevšiml. Při odchodu jsme na něj počkali u v‎ýdejového pultu, abychom ho alespoň pozdravili a popřáli vše dobré do nového roku.

Na zpáteční cestě jsme se zastavili v QVB (Queen Victoria Building) = prestižní obchodní dům. Měli zde velk‎ý vánoční strom, od přízemí až do nejvyššího patra. Bylo před devátou hodinou večer, tak tu byl celkem klid. Hlavně ve dne je zde stále spousta lidí. Prošli jsme si vyšší patra obchodního domu a úplně nahoře jsou dvoje velké hodiny, které předvádí v celou hodinu něco trochu podobného jako náš staroměstsk‎ý orloj, tedy s tím rozdílem, že tady nechodili apoštolové, ale byly tam jiné výjevy, kromě jiného třeba poprava, kdy sekerou popravovanému hlava skutečně upadla.

Také tu byla velká pokladnička – pes labrador – do které se vhazují příspěvky na v‎ýcvik vodících psů pro slepé lidi. Tak jsme také přispěli. Navíc to měli vymyšlené tak dobře, že se do otvoru, do kterého se vhazují mince, nevešla mince s nižší hodnotou než jeden dolar. Jednodolarové a dvoudolarové mince jsou totiž velikostí nejmenší, které tu mají.

Fotografie a jejich úprava: Robert
Text: Jana

Zařazeno do štítků Austrálie, Cestování a .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>