img_6280__prokesovi_com

IMAX v Sydney

Jakpak bych si mohla třeba jen pomyslet, že dnes budu mít na dosah ruky delfíny, žraloky, velryby, sardinky a Afričany. Napadlo vás teď něco v tom smyslu, že jsem dneska asi stála dlouho na sluníčku? Kdepak, jen jsme se s Robertem před nějakým časem bavili o tom, že bychom mohli zajít do kina IMAX na Darling Harbour. A tak, když máme oba prázdniny a přestali jsme chodit do pekárny, vydali jsme se dnes do kina. Robert včera večer zjišťoval na internetu ceny vstupenek a program. Nejraději bychom šli na koncert skupiny U2 (ten už ale nepromítají), jako další možnost nás zaujal film „Pod hladinou moře“ anebo „Divoký oceán“, vše ve 3D.

Ještě předtím jsme měli nějaké zařizování ve městě, ale před třetí hodinou odpolední jsme už byli u IMAXu. Sydneyský IMAX se chlubí obrovskými nápisy, že má největší IMAX plátno na světě. Hrají sedm dní v týdnu, 365 dní v roce od 10 hod. dopoledne do 22:00. Od tří hodin dávali „Wild ocean“ a tak bylo rozhodnuto, že půjdeme prožít tajemství divokého oceánu. Robert mi koupil velkou krabici popcornu a láhev chlazené vody. U vchodu nám přetrhli vstupenku a dali speciální brýle. Již dříve jsem přemýšlela, zda si budu moci speciální brýle nasadit na ty moje, ale bylo to v pohodě, brýle byly hodně velké. Nemusela jsem tedy mít strach, že bych byla slepá jako krtek.

V okamžiku, kdy jsme vešli do promítacího sálu, byli jsme ohromeni velikostí plátna. Jistěže to bylo také proto, že jsem byla zvyklá „jen“ na běžná promítací plátna v kinech v ČR.

Když začal dokument a my se, díky moderní technologii, ocitali chvílemi pod hladinou moře, chvílemi v helikoptéře nebo mezi Afričany lovícími ryby, pociťovala jsem některé části jako skutečnost. Záběry vypadaly opravdově a vzbuzovaly ve mně dojem, že stačí jen natáhnout ruku a dotknu se čumáku delfína.

Film trval 45 minut a mohu každému, kdo se rozhoduje zda jít nebo nejít na film ve 3D, doporučit, aby dál neváhal a šel. Je to zkušenost s jednou z nejnovějších technologií, která diváka skutečně zatáhne do filmu.

Pár informací o sydneyském promítacím plátně:
- výška plátna – 29,42 m
- šířka plátna – 35,73 m
- plátno pokrývá plochu více než 1.015 čtverečních metrů

odkaz na Sydneyský IMAX: http://www.imax.com.au/home

Fotky a jejich úprava: Robert
Text: Jana

Komentáře
1 Pavel Špelina | E-mail | 19. března 2009 v 23:41 | Reagovat
Do p……, tam u vás je krásně!!!
Moc zdraví
Pavel Špelina

2 Proky | E-mail | Web | 20. března 2009 v 0:42 | Reagovat
Ano, teplo tady opravdu mame. Ja bych primo rekl vedro!
V tydnu bylo na slunicku 57 stupnu. My se uz moc tesime na N. Zeland…za tri dny jsme tam.
Take zdravime a posilame slunicko na druhou stranu zemekoule.
Robert

Zařazeno do štítků Austrálie, Cestování a .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>