N. Zéland - Auckland - náš Jumbo Jet do Thajska

Kia Ora Aotearoa! (poslední den na NZ)

Předposlední den našeho putování na NZ jsme strávili na cestě. Vraceli jsme se na místo, kde jsme před třemi měsíci začínali – do Aucklandu. Přejeli jsme sem autobusem z Rotoruy a cesta proběhla v klidu a pohodě, jako ostatně téměř vše na NZ.

Počasí bylo opět slunečné a nebe bez mráčků. Když jsme přijížděli k Aucklandu, měli jsme příležitost vidět náš poslední novozélandský západ slunce. Do města jsme dojeli když už byla tma jako v ranci. Měli jsme trochu problémy najít naše ubytování v hostelu „EMPIRE“, ale nakonec se podařilo a bydleli jsme!

No a potom nás čekalo balení a přebalování batohů zároveň s tříděním věcí, které jsou v letadle nebezpečné a zakázané. Na letiště nás dalšího dne odvezl předem objednaný shuttle bus.

Už cestou na letiště jsem se začala tiše loučit se sluncem prozářeným Aucklandem a se Zélandem. Dny strávené v „Zemi dlouhého bílého oblaku“ – jak zní překlad maorského názvu pro NZ – Aotearoa, lidé, které jsme zde potkali a zdejší příroda, to vše se nám nezapomenutelně vrylo do paměti a do našich srdcí.
Strašně moc jsem těšila do Thajska (na teplo) a domů (prostě domů). Přesto se ale stalo něco, co jsem si uvědomila až při psaní všeho vyprávění z našeho cestování a nejvíce nyní, kdy píši závěrečná slova. Kousek mého srdce se oddělil a zůstal zde (stejně tak, jako mě kousek zůstal i v Austrálii, v Sydney) a byl nahrazen jiným kouskem, kouskem srdce Nového Zélandu. A tak se člověk, který pobýval delší dobu v jiné zemi, nikdy nemůže vrátit stejný.

I miss you, New Zealand!

Kia Ora Aotearoa! – Goodbye New Zealand! – Na shledanou, Nový Zélande!

P. S. Posledním cestovním článkem z NZ však nekončíme! Na příště pro vás připravujeme soutěž o hodnotné ceny dovezené z NZ. Ještě na mě v PC čeká několik poznámek a zápisů ke zpracování z našeho australského pobytu.

Komentáře
1 Jarda Rejcha | Web | 5. srpna 2011 v 8:03 | Reagovat
Krásně sepsáno! Už se těším na exotické pokračování.
P.S. Závidím vám, že jste letěli Jumbo jetem, tím jsem ještě nikdy neletěl (a moc bych chtěl).

Zařazeno do štítků Cestování, Nový Zéland a .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>