p1090579__prokesovi_com

Golden Mount (Zlatá hora)

Další památkou, kterou jsme v Bangkoku chtěli poznat byla „Zlatá hora“ (Golden Mount). Je to uměle postavená hora, vysoká asi 78 m a na jejím vrcholu se nachází zlatá pagoda, ve které jsou uloženy Budhovy pozůstatky. Nejprve jsme chtěli k hoře dojet autobusem, ale nakonec jsme tam vyrazili pěšky.

Podle původního plánu, tedy dojet k hoře autobusem, jsme šli hledat autobusovou zastávku. Tu jsme ale nenalezli, proto jsme se na cestu ptali paní, která seděla v budce a asi prodávala jízdenky. Ta anglicky neuměla, a tak nám spíše gesty naznačovala, že máme jít pořád rovně a že tam dojdeme. Jasně, že nám nerozuměla, protože nás poslala někam úplně jinam. My ale měli mapu a podle ní jsme ke „Zlaté hoře“ došli.

Vystupovali jsme po schodech nahoru. Bylo děsné vedro (asi 40 °C), slunce pálilo a proto jsme se snažili držet se ve stínu. Po cestě byly na plošinách zavěšené zvony a kdo šel okolo, tak je mohl, asi pro štěstí, nechat rozeznít. Také my jsme zvony rozhoupali.

Nahoře, v kupoli pagody byl pěkn‎ý výhled na město a také jsme se tam trochu zchladili. Chvíli jsme se tu procházeli, fotili, seděli a odpočívali. Potom jsme ještě vystoupali na plošinu na samém vrcholu pagody. Byl v tom však trochu problém, protože už při vstupu do kupole se zouvaly boty a stejně tak i na sluncem rozpálenou plošinu se muselo jít naboso. Byla jsem zvědavá, co na plošině objevím, a tak jsem se tam, navzdory rozžhaven‎ým dlaždicím, vydala. Pokud to šlo, tak jsem šla stínem a i ze stínu fotila, ale pak byly několikametrové úseky bez stínu, které jsem musela přecházet zrychlenou chůzí a taky jsem se ještě na chvilku zastavila na focení. Potom už jsem jen rychle došla k v‎ýchodu a chladila si rozpálená chodidla na studených dlaždicích. Ani jsem si na plošině nestihla užít panoramatick‎ý výhled na Bangkok.

Na plošině byl obrovsk‎ý gong a stojany se zavěšenými zvonky, které se ve vánku rozeznívaly a rozehrávaly si tak své vlastní zvonkohry.

Fotografie: Jana a Robert
Úprava fotografií: Robert
Text: Jana

Komentáře
1 Honza | E-mail | 23. ledna 2011 v 14:50 | Reagovat
Tyhle stránky mě fakt baví :) Díky!

Zařazeno do štítků Cestování, Thajsko a , .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>