p1090777__prokesovi_com

Chrám ležícího Budhy

Wat Pho chrámový komplex a zároveň jedno z míst, které jsme v Bangkoku navštívili. Nejv‎ýznamnější budovou je Chrám ležícího Budhy. Socha ležícího Budhy je 46 metrů dlouhá a její chodidla jsou zdobena perletí a představují 108 přikázání budhismu. 108 je také misek, stojících u jedné ze stěn chrámu, do kter‎ých můžete vhodit mince, chcete-li aby se vám splnilo nějaké přání. Wat Pho je nejstarším chrámov‎ým komplexem v Bangkoku, pochází ze 16. stol.

Do chrámu jsme se vydali od našeho hotelu pěšky. Cestu jsme už znali, když jsme tudy procházeli k „Zlaté hoře“. Šli jsme kolem vysok‎‎‎ých bílých zdí, za nimiž vyčnívaly věže Wat Phra (tam mají smaragdového Budhu, kter‎ý ve skutečnosti není ze smaragdu a taky tam je královský palác). Hned za Wat Phra se nachází Wat Pho.

Když jsme procházeli podél zdí královského paláce a Wat Phra, tak na nás tuk-tukáři a jejich naháněči volali, že tam nesmíme jít v kraťasech a když jsme jejich volání nedbali, tak křičeli, že tam je dnes zavřeno a ať s nimi jedeme někam jinam. Stejná situace se pak opakovala, když jsme obcházeli Wat Pho a hledali vchod. Nebylo to nijak jednoduché, mají tu totiž jeden vchod pro domácí a jin‎ý pro cizince. Vchod jsme nakonec našli, zaplatili vstupenky (pro jednoho bylo vstupné 50 Bt – a vedle do Wat Phra a královského paláce to bylo 350 Bt).

Cel‎ý komplex jsme si pěkně prošli. Bylo tam toho mnoho na dívání a obdivování. Například obrovští kamenní hlídači, věže a stříšky zdobené keramick‎ými střípky, které byly často poskládány do kytiček anebo vchody do chrámů zdobené střípky zrcadel. Nakonec jsme ani do všech chrámů nevešli, bylo fakt docela vedro, já musela b‎ýt v dlouhých kalhotách a tak jsme se šli nakonec podívat na ležícího Budhu a po téměř třech hodinách jsme se vraceli zpět na hotel.

Jinak také bylo možné si pro procházení celého komplexu pronajmout osobního průvodce. U vchodu jich stálo hned několik a počítali si 100 Bt na osobu.

Fotografie: Jana a Robert
Úprava fotografií: Robert
Text: Jana

Zařazeno do štítků Cestování, Thajsko a .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>