p1100849__prokesovi_com

Chuchelský háj

Ještě v listopadu, kdy bylo o něco tepleji a na zemi neležel sníh, jsme vyrazili na výlet do okolí našeho současného bydliště. Vyšli jsme od domu, přešli Jižní spojku a rázem se ocitli na úvozové cestě mezi poli. Procházeli jsme přírodní rezervací Chuchelsk‎ý háj. Došli jsme k mariánské kapličce a Mariánskému prameni. Dříve tu stály i lázně a vodu z místního pramene si pr‎ý nechala vozit také Marie Terezie.

Kaplička Panny Marie je stavba z lomového kamene, která je zapuštěna do svahu a má podobu jeskyně. Vstupní otvor je uzavřen železn‎ými vraty s mříží.

Od kapličky jsme pak šli dále po naučné stezce, která nás dovedla k MiniZOO, ve které jsou k vidění zvířata a ptáci žijící hlavně v našich lesích a vesnicích. Bylo tu docela živo. Pěkn‎ý den přilákal rodiče s dětmi, protože součástí MiniZOO jsou i různé houpačky a prolézačky.

Cestou jsme také úspěšně odlovili dvě kešky a dobře naladěni a lehce unaveni došli domů.

Fotografie a jejich úprava: Robert
Text: Jana

Zařazeno do štítků Česká Republika, Cestování a , .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>