01

TDŠ úvod + plán na 13. týden

Blíží se Terezčiny druhé narozeniny a jelikož vláda umožnila dvouletým dětem navštěvovat školku, rozhodla jsem se, neposílat ji do školky, ale udělat si domácí školku.Vzhledem k tomu, že mám aprobaci na výuku v MŠ (ŠD, 1. stupeň ZŠ a za rok snad i 2. stupeň ZŠ Mrkající) a minimálně půl roku jsem brouzdala po netu a nechala se inspirovat Montessori pedagogikou, si myslím, že bych to mohla alespoň zkusit.

Takže tady je Terezčin první školkový týdenní plán. Je upraven hlavně na mé potřeby, kdy ve čtvrtek odpoledne nebýváme doma (jezdím na AJ do KV) a v pátek mám studium v Plzni, ale třeba zde někdo najde inspiraci na některou z uvedených činností. Plánuji sem postupně vkládat fotky výsledků naší práce a budete-li mít zájem, pošlete také fotku nebo odkaz na práci s vašimi dětmi.

01

Po 26. 3. 2012: smyslová výchova, pobyt venku, tvoření – MOTORIKA – tipy pro nejmenší II.

Út 27. 3. 2012: kosmická výchova (příroda, svět, vesmír a bádání), pobyt venku, tvoření – LUPA pozorování změn v přírodě (pupeny na keřích a stromech, květy + další nálezy v přírodě) + pokus klíčivosti hrášku/fazole na okně

St 28. 3. 2012: matematika, pobyt venku, tvoření – přiřazování víček na prázdná kolečka na papíře

Čt 29. 3. 2012: praktický život, pobyt venku, tvoření – NÁKUP

Pá 30. 3. 2012: (jazyková výchova), pobyt venku, tvoření – EMOCE

So 31. 3. 2012: jazyková výchova (alespoň po dobu, kdy budu jezdit do Plzně se přesouvá sem nebo na neděli), pobyt venku, uklízecí den (nebo vyměnit s nedělí)

Ne 1. 4. 2012: pobyt venku, návštěvní den (nebo vyměnit se sobotou)

Tvoření:

Po – úklid balkónu, zde pak příprava misky na jarní osení, včetně osetí; při pobytu venku – březové větvičky do vázy

Út – pokus – klíčivost hrášku v sáčku na okně

St – jarní výzdoba – windowcolors; výzdoba na větvičky – kytičky, ptáčci na kolíku s peřím, uvázání mašliček

So – úklid doma, domácí práce

Ne – výlet

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 26. března 2012 v 1:02 | Reagovat

Ještě bych někdy v úterý či ve středu chtěla zasít řeřichu do skořápek od vajíček (buď na vatu nebo do zeminy) + přimalovat vajíčku oči (nebo použít samolepící hýbací), nos a pusu a vytvořit podstavec z proužku papíru (ruličky od toaletního papíru). Z řeřichy pak vyrostou vajíčku pěkně zelené vlásky ;-)

Zařazeno do Naše děti, Terezčina domácí školka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>