01

TDŠ – řeřichové hlavy

Před Velikonoci jsme se s Terezkou pustily do vytváření výzdoby. Mezi jinými to byly i skořápkové hlavy, do kterých se vysévá řeřicha a za pár dní narostou krásné zelené „vlasy“ :-)

Jak už to u nás bývá, občas se do něčeho pustíme a pak zjišťuji, co nám vlastně chybí. Tentokrát jsme neměly dost zeminy, kterou jsme nahradily odličovacími vatovými tampony.

Použitý materiál: zemina (vata, odličovací tampony), skořápky od vajec, semínka řeřichy, stojánky na vejce (mohou být i papírové, doma vyrobené), fix, hýbací oči a lepící pistole.

Na vejce jsem nakreslila pusu a nos a přilepila oči. Každou „hlavu“ jsem potom usadila do stojánku. Terezka namáčela jednotlivá kolečka tamponů v misce s vodou a lehce vyždímaná je skládala do skořápek. Když měla práci hotovou, sypala do takto připravených skořápek semínka řeřichy.

Jana s Terezkou

Zařazeno do Naše děti, Terezčina domácí školka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>