01

TDŠ – barvení a zdobení vajec

Letos jsme s Terezkou před Velikonocemi barvily a zdobily vajíčka. Vloni mi na to přišla ještě moc malá, tak jsem napekla a ozdobila perníky. Tento rok se na perníky už vůbec nedostalo, ale zato jsme si užily tvoření velikonoční výzdoby, pozorování probouzející se přírody a zdobení vajec.

Protože si matně vzpomínám na barvení vajec, když jsem byla malá, tak jsem barvy na vejce (včetně vajec Mrkající) koupila v Německu. Byly to barvy, které se používají ve studené vodě. Pamatuji, že my jsme barvily vždycky v zavařovacích sklenicích, do kterých se nalila horká voda a myslím, že ač se v naší domácnosti najde téměř cokoliv, zavařovacích sklenic bych jistě měla nedostatek. Na co jsem zapomněla, byl ocet. Měli jsme doma jablečný ocet, ale toho jsme se před nějakou dobou zbavili. Použily jsme alespoň citronovou šťávu z „citronky“. Sice jí tam také nebylo moc, ale stačila.

Terezka mi vyskládala kelímky na linku, vejce byla uvařená. Nechala jsem je v horké vodě, aby se na ně barva potom lépe chytala. Terezka podávala barvičky, a spolu jsme je lily do kelímků, přidaly citronku, vodu a vložily vejce.

Když byla vejce obarvená, lepila na ně Terezka samolepky. V tom už má praxi, umí si je sama odlepit z papíru a někam přidělat.

Jana a Terezka ;-)

Zařazeno do Naše děti, Terezčina domácí školka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>