01

TDŠ – skládačka

Dnes jsme s Terezkou vyráběly skládačku, kterou jsem před časem viděla někde na internetu, mimo jiné je i zde: Brýdová_špachtle. Je použita ubrousková technika na lékařských špachtlích.Lékařské špachtle jsem zakoupila v lékárně, balíček se 100 špachtlemi vyšel na 25,- Kč. Dále jsem potřebovala ubrousky s obrázky, u kterých se dá snadno poznat, kde je horní a kde dolní část, dále krepovou lepící pásku, lepidlo Herkules, štětec, lak na vlasy a řezák nebo nůž.

Večer jsem si vystříhala obrázky z ubrousků a opatrně oddělila dvě spodní vrstvy, abych mohla použít tu s obrázkem.

Dopoledne jsme se s Terezkou daly do práce. Naskládala jsem si na stůl špachtle, poměřila je s velikostí obrázku a slepila je k sobě krepovou páskou.

Terezka vymačkala lepidlo do misky a pak jsme jím špachtle natíraly (jen slabší vrstvu, aby se ubrousek nepotrhal).

Obrázek jsem se snažila pokládat co nejopatrněji, aby se celý vešel na špachtle a nekrabatil se. Pak jsem jej trochu uhladila prsty.

Nechala jsem zaschnout lepidlo a obrázek zafixovala lakem na vlasy.

Když byly obrázky suché, označila jsem každou špachtli obrázku nějakým symbolem a číslicí, abych věděla kolik obsahuje částí (pro případ, že by se nám špachtle pomíchaly).

Rozřezala jsem obrázky na jednotlivé části a spojila je gumičkou.

Přejeme pěknou zábavu při vyrábění a skládání

Jana s Terezkou

Zařazeno do Naše děti, Terezčina domácí školka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>