01

TDŠ – berušky

V pondělí jsem s Terezkou tvořila „závěs z berušek“, které se točí ve větru. Inspiraci jsem čerpala zde.

Na výrobu jsem použila tvrdší barevný papír, vodovky a štětec, původně použitá hýbací očka jsem nahradila malými bílými kolečky vyraženými děrovačkou, lepidlo a provázek.

Před několika dny jsem si v internetovém obchodě Tchiba objednala praktickou pomůcku, kruhový řezač, který mi velice usnadnil práci právě při výrobě berušek Usmívající se Nemusela jsem je tedy obkreslovat podle nádoby nebo pomocí kružítka a pak vystříhávat, ale jen jsem si nastavila velikost kolečka a rovnou je vyřízla. Připravila jsem si ještě i černé části na hlavičky (i když jednodušší by asi bylo namalovat je tak, jak je to v návodu).

Potřebovala jsem vždy dvě kolečka od jedné barvy, která jsem si do poloviny nastříhla. Pak jsme si s Terezkou vzaly vodovky a ťupaly na kolečka černé puntíky.

Když barvy trochu zaschly, nalepovaly jsme na kolečka černé části – hlavičky. Přitom jsem si dávala pozor, aby jednou byla hlavička na části rozstřižené (nalepená z obou stran a pak jsem ji opět znovu rozstříhla) a na druhém kolečku na opačné části. Na hlavičky jsme pak lepily vyražená bílá kolečka, jako oči.

Nestíhala jsem tentokrát všechno dokumentovat po jednotlivých krocích, ale z postupu na webu, kde jsem se inspirovala, se dá vše snadno pochopit.

Nakonec jsem kolečka stejné barvy sesadila v rozstřižených částech do sebe a sešila je (v místě hlavičky) dohromady, protože mi berušky nedržely samy ve tvaru, který jsem potřebovala a také jsem potřebovala nit, abych je mohla pověsit.

A protože je počasí nevyzpytatelné, vzdala jsem pověšení berušek venku na balkoně a přivázala je na ramínko, které jsem pověsila na jediný háček nad oknem.

Berušky se točí, když otevřu okno anebo na ně s Terezkou foukáme.

Přejeme příjemné vyrábění a zábavu s beruškami

Jana s Terezkou

httpv://youtu.be/_8iG5LD86mE

Zařazeno do Naše děti, Terezčina domácí školka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>