01

TDŠ – pečení a barvy

Plán na 18. týden jsem ani nestihla pořádně sepsat a zveřejnit, přeci jen mám zkouškové období. Tak jsme se aspoň zúčastnili Sletu čarodějnic na Kukačce na Tisové, který pořádal Český červený kříž. Dopoledne jsem s Terezkou vyráběla čarodějnický klobouk a u babičky a dědy jsme ji navlékli do obleku čarodějnice. Docela mne překvapila, že se ani příliš nebránila tomu, mít klobouk na hlavě. Robert jí vyrobil i malé košťátko, tak byla čarodějnice jak vyšitá. Jen fotky jsou ještě ve foťáku.

Plánovali jsme vydat se o víkendu do Karlových Varů na zahájení lázeňské sezóny, ale kvůli počasí to nevyšlo. Tak jsme s Terezkou v neděli aspoň pekly croissanty z plechovky, kterou jsem pořídila v Německu. A potom jsem jí také nabídla, již delší dobu připravenou činnost, připínání kolíčků s barvou na stejně barevné obdélníky. Měla jsem jich připraveno 25 barev, ale nedala jsem jí všechny najednou. Vždy jsem jí vybrala 3-4 kolíčky a k nim stejně barevné 3-4 obdélníky. Původně jsem plánovala, že by udělala tak 10-15 barev, ale zvládla je téměř všechny. Jen ke konci už ji to tolik nebavilo, tak potřebovala, abych jí pomohla – mohla jsem držet obdélníky, na které Terezka připínala kolíčky.

Také jsme tento týden pořídili iPad, Robert našel nějaké aplikace pro děti a tak jsem je s Terezkou zkoušela. Moc ji to baví a zatím její nejoblíbenější je výběr a přiřazení do skupiny. Například: uprostřed je skupina (domeček) a v ní tři motýli. Okolo „domečku“ pak jsou: pes, kráva, včela, dárek, motýl, ptáček … Úkolem dítěte je, aby si uvědomilo, co do skupiny patří a tažením správný obrázek přiřadilo (uklidilo do domečku). Když jsou všechny obrázky zařazené, je dítě odměněno smějícím se smajlíkem a potleskem.

Zařazeno do Naše děti, Terezčina domácí školka.

2 Comments

 1. Vážení Prokešovi!
  Moc se mi líbí vaše stránky. Jana (jak říká babička Prokešová) Janinka je nepřeberná studnice nápadů a s Terezkou se úžasně baví viz fotky. Je to v dnešní uspěchané době balzám pro vztahy mezi rodiči a dětmi. Jen tak dál, i když v blízké době to s Honzíkem bude obtížnější. Ale vy oba to zvládnete. držím palce.

  Zdraví
  Pavel Špelina

  • Děkujeme za pochvalu a povzbuzení. Ono to kolikrát není snadné ani s Terezkou (stále něco vymýšlet a hledat nové činnosti), ale dost by mě mrzelo, kdybych/om nerozvíjela/i ten obrovský potenciál, který děti mají.
   Jana

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>