01

TDŠ – kapátko a mrak

První část našeho pokusu spočívala v tom, že jsem jí ukázala, že je možné obarvit vodu ve sklenici krepovým papírem. Škoda, že jsme neměly víc sklenic, abychom využily co nejvíce barev, ale i zelená se nám povedla a když jsem vytáhla rozmáčený krepák, zkoušela Teri nabírat barevnou vodu do kapátka a pouštět ji na kávový filtr a pak i na papírovou kuchyňskou utěrku.

Přinesla jsem potravinářské barvy a ukázala jí, že je možné původní barvu přebarvit jinou barvou, v našem případě hnědou.

Do další sklenice jsem napustila vodu a nastříkala pěnu na holení – jako mrak. Potom jsem Terezce ukázala, že když nabere do kapátka barevnou vodu a spustí ji na mrak, barva se rozlije po mraku a najde si cestičku, kudy se dostane do čisté vody. Upozornila jsem ji na efekt, který při tom vzniká, tedy na to, jak se barevná voda začne mísit s vodou čistou. Terezka to také chtěla sama vyzkoušet, tak jsem ji nechala pracovat podle její představy.

Na dnešní pokus jsem se nechala inspirovat zde.

Dnes se Terezka seznámila s možností mísit barvy a vytvářet tak barvy nové, procvičila jemnou motoriku a přesnost při práci s kapátkem.

Zařazeno do Naše děti, Terezčina domácí školka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>