01

TDŠ – golfová týčka a skleněnky

Další činnost, kterou jsme s Terezkou prováděly, je opět inspirována některým z mnoha Montessori domácích blogů. Hned jak jsem ji viděla, začala jsem se na webu poohlížet po barevných dřevěných golfových týčkách, abych zjistila na kolik korun taková legrace přijde. Cena nebyla nijak zvlášť závratná a ve Varech máme hned kousek od vlaku obchod s golfovými potřebami, tak jsem si tam pro ně zašla. Skleněnky jsem měla koupené již dříve (i to byla výhoda čtvrtečních a pátečních studijních výjezdů, teď už se nikam moc nedostanu) a k zapichování týček nám postačila krabice od müsli.

První část aktivity spočívala v tom, že Terezka zapichovala jednotlivá týčka do prázdné krabice od müsli. Při této práci musela vynaložit dost síly, aby jednotlivými týčky propíchla krabici (v originále byl použit polystyrén, který jsem však doma neměla).

V misce měla vysypané skleněnky a ty pokládala na jednotlivá týčka. Musela velmi opatrně, aby si je při pokládání zároveň neshodila. Samozřejmě, že si nějaké poshazovala, ale vždy si je posbírala a položila na týčko znovu.

Nakonec vzala z misky poslední a největší skleněnku a tou začala ty ostatní shazovat. Uklidila skleněnky do misky, vytahala týčka a uklízela je do sáčku podle barev. Nejdřív všechna modrá, potom žlutá, červená a nakonec bílá.

Procvičila si jemnou motoriku při manipulaci s týčky a kuličkami a barvy.

httpv://www.youtube.com/watch?v=8UAcAMhRMBQ&feature=player_embedded

httpv://www.youtube.com/watch?v=j6bj2rp6TEM&feature=player_embedded

httpv://www.youtube.com/watch?v=W1liZRPL_J8&feature=player_embedded

Zařazeno do Naše děti, Terezčina domácí školka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>