01

TDŠ – třpytivé samolepky

Jednou z Terezčiných oblíbených činností je nalepování samolepek. Má k nalepování vyhrazenou část jedněch starých dveří v kuchyni a pak je také nalepuje na papír. Měla jsem pro ni nakoupené pěnové třpytivé samolepky ve tvaru květin, motýlů a vážek.

Nejprve jsem plánovala, že by mohla samolepky roztřídit podle barev nebo podle tvarů, ale pustila se rovnou do odlepování papírků a nalepování samolepek na papír. Zaujalo ji, že jí na prstech ulpívá třpytivý prášek.

Nalepila samolepy na papír podle svých představ a pak mi pomohla zbylé samolepky uklidit zpět do sáčku. Při této činnosti třídila obrázky podle barev. Nejprve měla sesbírat a uklidit všechny modré, pak žluté, růžové a zelené samolepky.

Při této činnosti si procvičila poznávání barev a jemnou motoriku při slupování papírků. Vytvořený obrázek jsem pak využila k vyprávěni příběhů o květinách, vážkách, beruškách a motýlech.

Zařazeno do Naše děti, Terezčina domácí školka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>