01

TDŠ – zvířata v rýži

Děti milují hrabošit a probírat se sypkými materiály. Schovávání předmětů do rýže nebo těstovin jsem na internetu objevila již dříve,  ale teprve když jsme byly s Terezkou ve zvířátkovém obchodě  (ve zverimexu), jsem si na tuto činnost vzpoměla. Teri se totiž po prohlédnutí si zvířátek postavila k bednám se zrním, šrotem a granulemi a začala se jimi probírat a nechávala je propadat mezi prsty. A tak jsem jí nachystala aktivitu „Hledání zvířat v rýži“.

Potřebovala jsem k tomu plastová zvířata, vždy po dvou od jednoho druhu, neuvařenou rýži a mísu. Jedno zvíře jsem ukryla do mísy s rýží a druhé postavila k míse. Terezka měla hledat zvířata v rýži, pojmenovat je a přiřadit ke stejnému druhu.

Nejvíce ji však bavilo vyhrabávat zvířátka a zase je schovávat, tak jsem ji nechala hrát si podle svého.

Líbilo se jí, jen tak rýži propouštět mezi prsty a sledovat, jak jednotlivá zrníčka padají zpět do misky (i mimo ni ;-)

Plánuji pro ni další činnost s rýží, tentokrát ji chci obarvit potravinářskými barvami – prostě vytvořit „duhovou rýži“. Inspiraci jsem čerpala na těchto webech:

http://pinkandgreenmama.blogspot.com/2009/07/rainbow-rice-is-twice-as-nice.html

http://albertafamily.blogspot.com/2011/07/rainbow-rice.html

http://dirtandboogers.blogspot.com/2012/03/colored-rice-sensory-tray.html

Přejeme hodně zábavy Jana s Terezkou :-)

13. 6. 2012, Terezce je 26 měsíců.

httpv://www.youtube.com/watch?v=OZbfB574JrE

Ta hromádka, o které Terezka mluví,  je krtečková ;-) ale poznala jsem to, až když jsem si video pouštěla v klidu v počítači.

Zařazeno do Naše děti, Terezčina domácí školka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>