img_0782_web

Výlet do ZOO Plzeň

V pátek 15. 6. 2012 jsme vyrazily s Terezkou a tetou Blankou do Plzně. My s Teri do ZOO, ve které jsme byly, téměř přesně na den, i před rokem. To ale byla T. ještě malá a ze zvířat toho mnoho neměla. Nyní jsem ji na zvířátkovou zahradu připravovala již týden dopředu, vyprávěla jsem jí o ZOO,  prohlížely jsme si i fotky z předchozí návštěvy a hrály si se zvířaty.

Když jsme přicházely ke vchodu, pozorovaly jsme za plotem klokany, pštrosa emu a další živočichy z oblasti Austrálie.

Nejprve jsme tedy zamířily tam. Terezce hned padla do oka socha koaly, začala po ní lozit, objímat, krmit kamínky a hubičkovat :-)

Jak jsme procházely zahradu dál, tak se její nadšení a radost ze zvířat stupňovala a moc krásně jsme si výlet užívaly (obzvlášť když  jsme si u některého ze stánků koupily pamlsek ;-)

Samozřejmě jsme nemohly vynechat tradiční fotku ve vajíčku, Terezka v něm běhala a řádila (až si i natloukla, ale ani si toho nevšimla, měla s sebou velké lízátko).

Vlezly jsme i do koutku ke kozičkám, ale neměly družnou náladu, tak  jsme se ani dlouho nezdržely a šly se podívat na malá selátka.

Následovala i povinné focení s Masajem a Pygmeji. A na ostrůvku u makaků, jí dva oprsklíci vlezli do kočáru a nechtěli vylézt. Teri si svůj kočár bránila a makaky vyháněla se slovy: „Můj kočárek! Dolů musíš!“. Nakonec jsme nad nimi společně zvítězily a odcházely se spoustou krásných zážitků a turistickou vizitkou a razítkem v našem deníčku.

Jana s Terezkou :-)

Zařazeno do Cestování s Terezkou, Naše děti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>