img_0831_web

TDŠ – kapátko a pes

Činnosti Terezce nabízím podle toho,  jestli máme všechno, co zrovna potřebuji doma k dispozici, nebo mne nějaká aktivita napadne (vzpomenu si, že jsem někde viděla obrázek či pročítala článek), připravuji se večer nebo několik dní předem anebo si spolu prohlížíme fotky či videa předchozích činností a zrovna ji nějaká činnost upoutá a chce si ji zopakovat. Zrovna jako v případě kapátka.

Poprvé jsem práci s kapátkem Terezce ukázala na konci května a nyní, téměř po měsíci si je chtěla znovu vyzkoušet.

Již z dřívějška jsem měla koupené přísavky do koupelny (pořídila jsem je v domácích potřebách), myslím, že se používají jako protiskluzové plošky do vany anebo pod mýdlo. Na internetu mne totiž zaujala činnost, kdy děti nabírají obarvenou vodu do kapátka a to pak vyprazdňují do mističek přísavkových obrázků. V článku, kterým jsem se nechala inspirovat, používaly děti více barev, ale já zrovna měla nedostatek plastových kelímků, ve kterých bych barvy rozdělala (tak třeba zase příště).

Práci s kapátkem Terezka zvládla skvěle, jen jí trochu dělalo problémy pochopit, že když vypouští vodu do mističky obrázku, musí přitom kapátko nadzvednout, aby si vodu zase nenabrala zpátky.

Pomohla jsem jí doplnit všechny mističky a pak jsme papírovou utěrkou rybníčky vysušily. Příště, až bude Terezka pracovat s více barvami, bude výsledný efekt asi o něco zajímavější.

U této činnosti se Terezka objevuje ve své oblíbené nádražacké čepici, ve které by nejraději i spala :-) a větu: „Dobrý den, jízdenky prosím.“ od ní slyším několikrát denně  (takže si pak hrajeme na průvodčí a cestujícího).

Jana a Terezka ;-)

Terezka si procvičila jemnou motoriku a přesnost při práci s kapátkem. Ukázala jsem jí, že papírové utěrky sají vodu.

Terezce je 26 měsíců.

Zařazeno do Naše děti, Terezčina domácí školka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>