dscn2209_prokesovi_com

Egypt – Marsa Alam – část 1.

Tak zas v únoru přišel Robert domů s tím, že tu je nějak zima a že by rád letěl někam do tepla.  Ani já nepatřím zrovna k milovníkům zimy a tak jsem jeho nápad prohlásila za výborný a že bychom teda mohli letět někam za teplem a mořem. Robert se na pár dní ponořil do nabídek last a superlast minutových zájezdů a samozřejmě i do diskuzí o hotelích. Výsledkem jeho mravenčí práce byl hotel SENTIDO ORIENTAL DREAM v Marsa Alam, v Egyptě.

Takže jsme tentokrát měli v plánu vyzkoušet pláže Rudého moře. Zájezd byl pořádán cestovní kanceláří Exim Tours a Robert vybral odlet z Ostravy-Mošnova. U Opavy bydlí moje mamka a mladší sestra s rodinou, a tak jsme spojili návštěvu příbuzných s odletem na dovolenou, která byla tím pádem i o něco levnější než s odletem z Prahy.

Měla jsem z Egypta trochu strach, tedy hlavně z „faraonovy pomsty“, přeci jen jsem byla ve čtvrtém měsíci těhotenství, ale pořídila jsem zásobu všech možných léků a vydali jsme se nejprve vlakem na sever Moravy a pak letadlem do Afriky.

Terezku jsem měla v letadle připnutou k sobě, ale měli jsme k dispozici všechny tři sedačky, tím bylo naše cestování o něco pohodlnější (když jsem ji nemusela mít uvázanou, šla na vedlejší sedačku). Ale jídlo a servis na palubě, ve srovnání s ČSA, nebyl úplně na jedničku s hvězdičkou, ale tak na slabší trojku. Na rozdíl od ČSA jsme nedostali pro Teri balíček pro prcky (sklenička s hotovým jídlem, přesnídávka, pití) a jídlo bylo celkem slabé. Bylo ho málo a chuťově nic moc. No bylo to něco na způsob boloňských těstovin + rozdávali malé rohlíky jako předkrm a sušenku ke kávě. Jak jsem zmiňovala servis, tak o horkou vodu pro Teri na mlíčko jsme si museli říkat 3x nebo 4x. Když ho konečně dostala, usnula a spala dvě hodiny, tedy téměř celou dobu zbývající do přistání.

Přiletěli jsme do Marsy, prošli všemi kontrolami, nejzdlouhavější bylo čekání při vyřizování víz. Potom jsme se rozdělili do autobusů, opět dle hotelů a vyjeli do tmy. Po vystoupení z autobusu jsme měli zanechat zavazadla před vstupem do hotelu a v hale jsme, kromě uvítacího drinku, dostali také kartičky – klíče k pokojům a kartičky na ručníky. Hotelový zaměstnanec vedl naši skupinku k pokojům. My dostali pěkný, velký pokoj hned u vyhřívaného bazénu. Povybalili jsme věci, Robert zařídil trezor a šli na večeři. A protože jsme přišli v době hlavního návalu, tak jsme museli chvíli čekat venku, než se uvolnil vhodný stůl.

Ráno na snídani byl obrovský výběr jídla a různého sladkého pečiva (to má Robert rád). Terezka hned měla mezi obsluhujícími mladíky kámoše, který za ní chodil, povídal si s ní a hrál J Venku bylo slunečno, ale dost větrno. Přesto jsme se šli projít k moři, po odlivu na pláži zůstaly medúzy, mušličky a taky jsme objevili ptáka, nejspíš nějakou volavku a kraby poustevníky.

Před obědem jsme měli schůzku s delegátem naší cestovky a potom se nám konečně podařilo vyměnit peníze ve směnárenském bankomatu (pokoušeli jsme se o to předtím několikrát, ale bankomat neměl dost peněz na výměnu). Potom také Robert domlouval internet, ale je docela drahý, tak vzal jen 90 minutovou kartu.

Během našeho pobytu občas od moře dost foukalo, ale to se dalo vyřešit obestavěním lehátek zástěnami a případně ještě matracemi z jiných lehátek.

Již z Čech jsme měli domluvený zájezd se Sárou, Češkou žijící v Hurghadě, po památkách (Luxor, Memnónovy kolosy, chrám královny Hatšepsut, Údolí královen, plavba po Nilu na Banánový ostrov a návštěva parfumerie). Další výlet jsme si domluvili v hotelu – cesta lodí s prosklenými stěnami v podpalubí a Robert se, protože se mu zalíbilo šnorchlování, přihlásil ještě na šnorchlovací výlet, který se však, kvůli silnému větru, neuskutečnil.

S hotelovými službami jsme byli velice spokojeni, stejně tak i s jídlem, kterého byl opravdu velký výběr (i když mne trochu mrzelo, že tu nebyla taková nabídka mořských živočichů, jakou jsme zažili v Tunisku, vlastně jen jednou byli grilovaní krabi, ale jinak ryby byly denně). Také jsme využili služeb hotelových fotografů a fotili se v záři zapadajícího slunce.

 

Zařazeno do Cestování, Egypt.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>