Knížka - Hervé Tullet

Znáte „Knížku“?

Už si nevzpomínám, kde jsem knihu „Knížka“  francouzského výtvarníka  Hervé Tulleta viděla poprvé.  Její krátký, stručný popis mne však tehdy zaujal a „Knížku“ jsem objednala pro Terezku k Vánocům.

Knížka - Hervé Tullet

Knížka – Hervé Tullet

Byly jí dva roky a osm měsíců a vím, že ji příliš nezajímala. Znovu jsem jí knihu nabídla asi o dva měsíce později. Tedy, dva měsíce před třetími narozeninami. Najednou byl v jejím přístupu ke knize znatelný obrat. Chtěla, abych ji četla stále dokola, aby mohla ťukat, tleskat a mačkat puntíky v knize. Kniha učí dítě poslouchat pokyny a následovat je, protože když je poslechnete, na další stránce se něco stane…  Neplnila tehdy pokyny naprosto přesně, ale byla spokojená, když nějaká její akce vyvolala reakci na další stránce.

Je to jednoduchá kniha, plná namalovaných puntíků, ale zároveň je svou jednoduchostí fascinující a kouzelná.

Dnes jsou Terezce čtyři roky a dva měsíce a ke „Knížce“ se stále vracíme, už i s malým Honzíkem, kterému Terezka ukazuje, kde se mačká který puntík, kde počítá, kde tleská. Terezka už plní úkoly přesně a protože knihu zná, tak si ji kolikrát vezme sama a „čte“ si v ní sama, nebo „předčítá“ Honzíkovi.

Knihu „Knížka“ jsem zakoupila na www.portal.cz a dovolím si ocitovat zadní stranu knihy, která mne podnítila k její koupi. Přidávám přímý odkaz na „Knížku“ v nakladatelství Portál.

„Knížka je knížka, která vám na každé stránce poví, co s ní máte udělat. A pokud ji poslechnete, pochopíte, že máte v ruce opravdu neobyčejnou knížku.

Knížka přirozeně rozvíjí pozornost, orientaci na ploše, číselné představy a zrakové vnímání přeškolních dětí, ale rozhýbá, potěší i rozesměje i dospělé.

Knížku by ve svých knihovnách mohli ocenit rodiče předškoláků, pedagogové předškolních zařízení a speciální pedagogové.

Hervé Tullet je francouzský výtvarník, ilustrátor, autor několika bestsellerů v oblasti knih rozvíjejících dětskou kreativitu.“

Napište mi, zda a jaké máte také zkušenost s Knížkou, případně s jinou knihou autora H. Tulleta, anebo s docela jinou knihou, kterou si vaše děti oblíbily.

Děkuji za vaše reakce,

Jana

Zařazeno do Knihy, Recenze.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>