ixoderm

Na klíšťata s Ixodermem

Má nejstarší neteř Mája je skautka a připravuje se v kurzu na pomocného vedoucího na táborech (tak jsem alespoň vyrozuměla z rozhovoru, je-li to jinak, omlouvám se za nepřesnosti, které napravím ;-) a protože si živě vzpomínám na svá léta působení v roli pomocné i hlavní vedoucí (i na vaření pro hladové tábornické krky), přišla mi následující informace, nejen jako táborové vedoucí, ale i mamince dvou dětí, jako skvělá věc.

Nejen na táboře, ale kdykoliv a téměř kdekoliv na vás nebo vaše děti může čekat klíště. Způsobů odstraňování přisátého klíštěte – vytočit, vykývat,…, stejně jako zabývání se otázkou jeho usmrcení, zda namydlit nebo udusit olejem apod., je celá řada.

Mája ale byla na kurzu informována o přípravku Ixoderm. Je to gel v tubě, který se (v množství 1 – 3 kapky) nanese na přisáté klíště, tak, aby jím bylo celé pokryté. Po asi 2 – 5 minutách se odstraní částečně zaschlý přípravek a s ním i klíště, pokud bylo přisáto kratší dobu. Je-li přípravek zcela odstraněn, ale klíště se stále drží kusadly, je již zcela usmrceno a !dehydratováno! – a tohle mi přijde skvělé. Přípravek Ixoderm totiž do sebe natáhne všechny tekutiny z těla klíštěte, tím pádem při odstraňování není klíště podrážděno a nevyvrhne obsah svého žaludku do ranky, čímž by mohlo dojít k přenosu případné nákazy nemocí, jichž je klíště přenašečem. Jde o to, že přípravek klíště vysuší, aniž by ho podráždil a tím by nemělo dojít k přenosu nemocí.

Když jsem o přípravku Ixoderm slyšela od starší sestry, ptala jsem se i na trvanlivost a na cenu. Trvanlivost přípravku je 1 rok a cena se pohybuje v rozmezí 250 – 300,- Kč. Tak to jsem si říkala, že je docela drahé a není nutné, abych měla přípravek doma. Před pár dny ale lezlo klíště po Honzíkovi. Vzala jsem je a vyhodila. Druhý den jsem mu našla přisáté klíště na hlavičce. Nerozmýšlela jsem se a přípravek pořídila a k němu i B-komplex pro děti. Věřím totiž, a mám i takovou zkušenost, že kdo jí B-komplex, do toho se klíšťata nezakusují ;-)

Jendovi jsem klíště nechala Ixodermem vysušit a vykývala je, místo jsem pak potřela nepálivou desinfekcí, Betadine. Místo, kde bylo klíště zakousnuté sleduji, pro případ, že by se objevilo červené kolečko.

Ještě podotýkám, že nejsem placena žádnou firmou, abych dělala na jakýkoli výrobek, hru či knihu, které se tu objeví, recenzi. Nejde o placenou reklamu ani o reklamu za jakoukoliv odměnu. Je to má vlastní soukromá aktivita a píši zde o výrobcích, které jsou, z mého pohledu či pohledu mých dětí, dobré a kvalitní.

Zařazeno do Recenze, Různé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>