06037530-photo-os-x-mavericks-logo.jpg

Od Windows k Apple OS X

140427_it_photo_52647

Bývalý mazlík Toshiba Satellite U200

Koncem roku 2011 jsem se opět začal připravovat na další cestování po světě. Jedno z důležitých zařízení, co většinou tahám sebou, je notebook. Ne že bych bez něho nemohl být, ale především na úpravu fotek je dost potřebný. Můj starý mazlík 12″ notebook Toshiba Satellite U200 jsem po návratu z Austrálie ještě dobře prodal. Stačilo vyhnat pavoučky, vysát a znovu naistalovat Windows XP Pro. Opět šlapal jako originální švýcarské hodinky. Dokonce i po pěti letech byl stále žádaný, pravděpodobně díky svojí váze, rozměrům, spolehlivosti a výkonu. Sloužil mi opravdu dobře. Díky Toshibo…

Trochu narychlo jsem si náhradou za Toshibu pořídil notebook Acer 15″. Sloužil také spolehlivě, jen na větší cestování byl příliš velký a display nebyl moc barevně přesvědčivý. Začal jsem pátrat po jiné možné alternativě. Zhruba po mesíčním brouzdání na internetu jsem dospěl k tomuto názoru: pokud chce člověk dobrý notebook s kvalitním displayem, tak asi jediná volba je MacBook Pro od firmy Apple. Většinou používají LCD panely s technoligií IPS, která nabízí věrné podání barev (hlavně pleťové a černé barvy) a široké pozarovací úhly. Proti nejvíce rozšířeným LCD panelům typu TN je to vážně poznat hned na první pohled. Dalším bonusem je stabilní operační systém a naprosto perfektní dílenské zpracování přístrojů.

To byla moje cesta k OS X. Moje přátelství s Apple tak začalo kvůli displeji :o))) Jen díky několika zakoupeným programům, které pracují pouze pod Windows jsem byl nucen dokupit program Parallels Desktop. Program umožňuje mít více operačních systémů na jednom počítači. Po třech měsících jsem plně přešel na, pro mě, lepší operační systém OS X úplně. Na Windows si už ani nevzpomenu. Myslím, že cesta zpět už není (myšleno v dobrém).

Aktuální mazlík MacBook Pro 13"

Aktuální mazlík MacBook Pro 13″

Tímto nechci říci, že OS X je vhodný pro každého a že nemá chyby. Jen jsem chtěl sdělit svůj příběh a předat osobní zkušenost. Nikdy předtím jsem nepřemýšlel o tak razatní změně. Přes 20 let jsem používal pouze Windows.

A co vy, zůstanete i nadále věrni Billovi s jeho nevyspitatelným Windows nebo už také frčíte na něčem jiném?

PS: Kamarád Karel si před pár lety postupně pořídil vše s logem nakousnutého jablíčka. Do dnes si pamatuji jak mi řekl „od té doby co mám Maca mám víc času, protože už nemusím stále řešit, že něco nefunguje nebo je nestabilní“.

Zařazeno do štítků Recenze, Různé a , , .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>