pocetcvaku

Jak zjistit kolikrát jsem stiskl spoušť?

Tento týden mě napadla otázka, kolikrát jsem si cvakl se svojí aktuální dig. zrcadlovkou Nikon D7000? Nebo jak se také říká, kolik má foťák najeto, nalítáno či nacvakáno? Na internetu je poměrně velké množství programů, co to dokáží zjistit ze souboru fotografie. Nepříjemné je, že se většina programů musí nejdříve stáhnout na počítač a pak ještě nainstalovat. Je to příliš zdlouhavé.

Proto doporučuji tuto stránku CAMERA SHUTTER COUNT, kam jednoduše vložíte soubor (RAW nebo JPG) a během chviličky je jasné kolik má závěrka zrcadlovky za sebou. Pokud máte pomalejší připojení do internetu, je znatelně rychlejší vkládat soubor ve formátu JPG než RAW :o) Procento do konce životnosti závěrky je pouze orientační. Vychází se z oficiálních informací výrobců. Většinou se lze dostat i na dvojnásobek.

prehledzrcadlovek

Zařazeno do štítků Recenze, Různé a , .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>