IMG_2860

U České spořitelny už neplaťte za vedení účtu!

Pokud máte účet u České spořitelny nebo chcete změnit banku? Pak určitě čtěte dál.

Mám teď minimálně na 3 roky vedení účtu zdarma. Jedinnou podmínkou je mít měsíčně alespoň tři jakékoliv transkace. To není v dnešní době žádný problém. Jak se to celé seběhlo? Manželka si stěžovala na ČS, že měsíčně platí skoro 250 Kč za příchozí a odchozí platby. Loni začala podnikat www.jennycreative.cz, proto má teď hodně bankovních transakcí. Byla rozhodnutá od ČS odejít. Už ani nevím proč, ale měl jsem takové tušení o možnosti zaplatit si výhodný balíček služeb. Zavolal jsem na bezplatnou linku s krásným číslem 800 207 207 a skutečně, paní mi tuto možnost potvrdila. Jen bylo potřeba osobně skočit na nejbližší pobočku.

Manželka si zašla do opavské pobočky v OC Breda. Když po 25 minutách vyšla, tvaříla se spokojeně. Nabídli jí změnu typu účtu s garancí min. na 3 roky zdarma za vedení účtu + všechny další služby. Takovou nabídku vůbec nečekala. Co je ovšem zajímavé? Na internetových stránkách České spořitelny nic takového není. Tam je pouze akce na 5 let zdarma, pokud přijdete ve dvou. I na výlohách poboček je napsáno 60 měsíců pro nové účty (viz foto). O dva týdny později jsem manželčino rozhodnutí následoval. Paní ze spořky mi řekla, že se musí klienti sami všímat a informovat se.

Mimochodem, od 15. srpna ČS zdražuje řadu svých služeb. Například transakce přes Servis24 budou nově za 5 Kč (místo nynejších 2 Kč). Jednoduše rečeno, kdo si nezmění typ účtu nebo si nepřiplatí za vyhodný balíček, bude platit na ty informované klienty a v součtu na tom Česká spořitelna ještě vydělá. Není to fér, ale je to tak…

PS: Stále mi někdo telefonuje ohledně výhodnějšího internetu, mob. služeb, pojištění atd. Ale aby mi zavolali z mojí vlastní banky, kde jsem 15 let, a nabídli mi právě tuto výhodnou nabídku, tak to ne. Je to stejné jako na České poště. Tam si musím stále hlídat druh zasílání balíků. Pokud jen paní na přepážce řeknu, že to chci poslat nejvýhodněji, tak to nedopadne dobře. Sama vybere dražší způsob přepravy a já se pak divím při placení. Nechápu to.

Zařazeno do štítků Recenze, Různé a , , , .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>