spolujizda_jizdomat

Lepší než jezdit stopem je použít Jízdomat

Minulý měsíc jsem měl domluvené víkendové fotografování větší mezinárodní svatby v Brně. Od nás z LA to není do Brna příliš daleko. Cesta vlakem nebo autobusem, přes Ostravu, trvá asi 2,5 hodinky. Při hledání konkrétních spojů mě napadlo, se podívat na další alternativy dopravy. Narazil jsem na stránky Jízdomat. Více o projektu je zde.

Rád stopuji a tohle je něco podobného. Použití stránek je snadné. Nejdříve se zaregistrujete (lze použít i přihlášení přes Facebook).  Potom už jen zadáte požadovanou cestu odkud kam a po kliknutí na tlačítko vyhledat se zobrazí všechny nabídky jízd. Z minulosti jsem znal podobný systém. Zde je však cena za svezení mnohem nižší. Dokonce si můžete zdarma stáhnout aplikaci do telefonu. Aktuálně je k dispozici pro iPhony a připravují i pro Androidy.

Co ještě dodat? Nabídek jízd po Čechách je hodně a obzvlášť nyní v letní sezóně se můžete levně přepravovat po celé Evropě. Mimochodem jsem tam objevil i jednu zajímavou nabídku. Jízda z Ostravy do Chorvatska a zpět byla zdarma a chtěli peníze pouze za pronájem pokoje. V popisu bylo napsáno, že jede více rodin, mají pronajmutý velký dům a zbyl jim jeden volným pokoj. Proč ne, také varianta jak se dostat k moři.

Moje cesta do Brna a zpět proběhla velmi příjemně. Cestu tam jsem skoro celou prospal. Jeli jsme ve třech a vedle řidiče seděl, podle rozhovoru, asi jeho kamarád nebo spolužák ze školy. Za 1,5 hodiny jsme dorazili do Brna. Neuvěřitelné.

Stejně tak při nedělním návratu proběhlo vše k mojí spokojenosti. Tentokrát jsme byli čtyři. Celou cestu jsme propovídali. Došlo i na předávání vizitek. I tímto způsobem se lze setkávat se zajímavými lidmi, když má člověk trochu štěstí :o)

Tetno projekt vnímám celkově jako přínosný:

  • šetří životní prostředí tím, že lépe využívá vytíženost aut
  • seznamuje lidi
  • spoří korunky

 

jizdomat

Zařazeno do štítků Recenze, Zajímavé projekty a .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>